Używamy koronkowych zasłon we wnętrzu pokoi

Używamy koronkowych zasłon we wnętrzu pokoi

Teraz ponownie w modzie powracają niezasłużenie zapomniane koronkowe zasłony, z ażurowymi i eleganckimi ornamentami. Nie tylko domy wiejskie, ale także mieszkania w stylu miejskim mogą być ozdobione tak lekkimi i przewiewnymi zasłonami, które łagodzą ogólny wygląd wystroju domu. We wnętrzu pomieszczeń mieszkalnych koronką okienną można ciekawie zaprojektować zarówno kuchnię, jak i sypialnię. Jednocześnie koronkowe tkaniny na zasłony mogą być wykonane w innym stylu, grubości i tkaniu. Używamy koronkowych zasłon we wnętrzu pokoi.

Jeśli wybierzesz koronkową tkaninę na zasłony, wiedz, że doskonale wpuszczają świeże powietrze i światło do pokoju. Taka zasłona powieszona na loggii lub na tarasie ożywi wnętrze mieszkania. Zasłony te pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale także praktyczną, latem, w celu ochrony przed światłem słonecznym i muszkami, zimą – w celu stworzenia szczególnego komfortu i ciepła.

Firany z gipiurą

Aby dowiedzieć się, z jakich tkanin wybrać koronkę, musisz zapoznać się z różnymi, trudnymi do wykonania materiałami, które od dawna były używane do zasłon pokojowych tiulem. Oto niektóre z nich:

Wybierając odpowiedni materiał dla siebie, możesz zacząć modelować i szyć koronkowe zasłony własnymi rękami lub zamówić u mistrza. Otwór okienny jest zwykle zamykany jedną lub dwiema zasłonami. Używając płótna z pięknym i złożonym ornamentem, lepiej jest użyć jednego litego płótna.

Wykwintne koronkowe zasłony we wnętrzu mogą mieć różne kolory. Zwykle w kuchni i sypialni okna są ozdobione delikatnymi białymi odcieniami — od mlecznego odcienia do niebieskiego. W niektórych przypadkach, dla harmonijnego połączenia we wnętrzu z meblami i tapetami, okna są zasłonięte pastelowymi zasłonami.

Lokale mieszkalne

Delikatne koronkowe zasłony uzupełnią i ozdobią najbardziej zróżnicowane pod względem funkcjonalności pomieszczenia. W salonie zwykle wieszane są koronkowe zasłony wykonane z materiałów syntetycznych. Doskonale komponują się z zasłonami wykonanymi z ciężkich tkanin o ciemnych, głębokich kolorach. Taki wzajemny dodatek będzie doskonałą decyzją projektową.

Sypialnia jest doskonale ozdobiona, jeśli używasz koronkowych zasłon w stylu prowansalskim. Obraz białego pokoju z elementami śródziemnomorskiego wystroju będzie dobrze odzwierciedlał naturalną tkaninę lnianą lub bawełnianą. Po pierwsze, miękkość i przytulność stworzona przez takie tkaniny okienne bardzo sprzyja relaksowi i regeneracji sił, a po drugie, taki skład tkaniny nie pozwala na gromadzenie się kurzu. W ten sposób śnieżnobiałe koronkowe zasłony do sypialni pozwolą właścicielom domu wieczorami przenieść się w świat marzeń i spokoju.

Koronkowe zasłony do kuchni, oprócz piękna, które niosą do domu, powinny być również praktyczne. Wybierając materiał do szycia tiulu własnymi rękami, Należy pamiętać, że mycie takich zasłon będzie się często zdarzać. Rzeczywiście, w miejscu, w którym jedzenie jest stale przygotowywane, powietrze jest impregnowane sadzą, a tłuste osady osadzają się na tkaninie. W tym przypadku tkanina o składzie syntetycznym i gęstym tkaniu nadaje się do kuchni. Grad kuchenny może mieć różne długości – do środka okna, do całego okna i do podłogi. Głównym celem tiulu jest oczywiście zamknięcie kuchni przed wścibskimi oczami i jasnym słońcem, a także zapewnienie przytulności podczas kadrowania okien.

Share